https://xbrl.efrag.org/taxonomy/vsme/2026-05-01/vsme#OptionBBasicModuleAndComprehensiveModuleMember https://xbrl.efrag.org/taxonomy/vsme/2026-05-01/vsme#IndividualMember https://xbrl.efrag.org/taxonomy/vsme/2026-05-01/vsme#OtherUndertakingsLegalFormMember https://xbrl.efrag.org/taxonomy/nace/2026-05-01#NACE_S9312 https://xbrl.efrag.org/taxonomy/vsme/2026-05-01/vsme#AtTheEndOfTheReportingPeriodMember https://xbrl.efrag.org/taxonomy/vsme/2026-05-01/vsme#Full-TimeEquivalentFTEMember https://xbrl.org/2024/iso3166#NL https://xbrl.org/2024/iso3166#NL https://xbrl.org/2024/iso3166#NL https://xbrl.efrag.org/taxonomy/vsme/2026-05-01/vsme#BusinessConductMember https://xbrl.efrag.org/taxonomy/vsme/2026-05-01/vsme#CircularEconomyMember https://xbrl.efrag.org/taxonomy/vsme/2026-05-01/vsme#ClimateChangeMember https://xbrl.efrag.org/taxonomy/vsme/2026-05-01/vsme#ConsumersAndEndUsersMember https://xbrl.efrag.org/taxonomy/vsme/2026-05-01/vsme#OwnWorkforceMember https://xbrl.efrag.org/taxonomy/vsme/2026-05-01/vsme#WaterAndMarineResourcesMember https://xbrl.efrag.org/taxonomy/vsme/2026-05-01/vsme#AccidentPreventionMember https://xbrl.efrag.org/taxonomy/vsme/2026-05-01/vsme#DiscriminationMember iso4217:EUR xbrli:pure utr:MWh utr:tCO2e utr:tCO2e iso4217:EUR utr:m3 utr:t 724500QLFWTRHA3K0440 2025-07-01 2026-06-30 724500QLFWTRHA3K0440 2026-06-30 724500QLFWTRHA3K0440 2026-06-30 1 724500QLFWTRHA3K0440 2026-06-30 2 724500QLFWTRHA3K0440 2025-07-01 2026-06-30 vsme:RenewableEnergyMember 724500QLFWTRHA3K0440 2025-07-01 2026-06-30 vsme:NonRenewableEnergyMember 724500QLFWTRHA3K0440 2025-07-01 2026-06-30 waste:W-200101-Non-Hazardous-PaperAndCardboardMember 724500QLFWTRHA3K0440 2025-07-01 2026-06-30 waste:W-200102-Non-Hazardous-GlassMember 724500QLFWTRHA3K0440 2025-07-01 2026-06-30 waste:W-200108-Non-Hazardous-BiodegradableKitchenAndCanteenWasteMember 724500QLFWTRHA3K0440 2025-07-01 2026-06-30 waste:W-200136-Non-Hazardous-DiscardedElectricalAndElectronicEquipmentOtherThanThoseMentionedIn200121200123And200135Member 724500QLFWTRHA3K0440 2025-07-01 2026-06-30 waste:W-200138-Non-Hazardous-WoodOtherThanThatMentionedIn200137Member 724500QLFWTRHA3K0440 2025-07-01 2026-06-30 waste:W-200139-Non-Hazardous-PlasticsMember 724500QLFWTRHA3K0440 2025-07-01 2026-06-30 waste:W-200140-Non-Hazardous-MetalsMember 724500QLFWTRHA3K0440 2025-07-01 2026-06-30 waste:W-200201-Non-Hazardous-BiodegradableWasteMember 724500QLFWTRHA3K0440 2025-07-01 2026-06-30 waste:W-200301-Non-Hazardous-MixedMunicipalWasteMember 724500QLFWTRHA3K0440 2022-07-01 2023-06-30 vsme:BaselineYearMember 724500QLFWTRHA3K0440 2029-07-01 2030-06-30 vsme:TargetYearMember

AFC Ajax N.V.

Duurzaamheidsrapportering

Opgesteld in overeenstemming met de vrijwillige duurzaamheidsrapportagestandaard voor niet-beursgenoteerde kleine en middelgrote ondernemingen (VSME), uitgebracht door de Europese Commissie op 30 juli 2025.

2026

Document Information

Entity Name
AFC Ajax N.V.
Entity Identifier
724500QLFWTRHA3K0440
Entity Identifier Scheme
http://standards.iso.org/iso/17442
Report currency
EUR
Report period
2025-07-01 – 2026-06-30
Decimal separator
, (COMMA)
Report generated
2026-09-18 14:02:19 +0000

All disclosures are related to the reporting period above unless specified otherwise.

Table of contents

  1. B1 - Algemene informatie
  2. B2 - Algemene informatie
  3. C2 - Algemene informatie: Beschrijving van praktijken, beleid en/of toekomstige initiatieven voor de overgang naar een meer duurzame economie
  4. C1 - Algemene informatie
  5. B3 - Milieu
  6. B6 - Milieu
  7. B7 - Milieu
  8. C3 - Milieu
  9. B8 - Sociaal
  10. B9 - Sociaal
  11. B10 - Sociaal
  12. C6 - Sociaal
  13. C7 - Sociaal
  14. C8 - Governance
  15. C9 - Governance

B1 - Algemene informatie - Grondslagvoor het opstellen van informatie ⮌

Option B (Basic Module and Comprehensive Module)
Grondslag voor het opstellen van informatie (alleen basismodule of basismodule & uitgebreide module)
Sustainability report prepared on an individual basis
Grondslag voor rapportering (op geconsolideerde of enkelvoudige basis)
NO
Rapport bevat rapportages uit de vorige rapportageperiode die ongewijzigd blijven.
None
Lijst van weggelaten rapportages die worden beschouwd als gerubriceerde of gevoelige informatie
other (please specify the legal form in the row below)
Rechtsvorm van de onderneming
N.V.
Rechtsvorm van de andere onderneming
NACE S - 93.12 Activities of sports clubs
NACE-sectorclassificatiecodes
€ 436.798.000,00
Omvang van de balans ( totale activa)
€ 188.279.000,00
Omzet
481,00
Aantal werknemers
At the end of the reporting period
Gehanteerde methode voor het berekenen aantal personeelsleden
Full-time equivalent (FTE)
Soort aantal werknemers
Netherlands (Kingdom of the)
Land van hoofdactiviteiten en locatie van belangrijke activa

B1 - Algemene informatie - Lijst van vestigingen ⮌

Identificatie van vestiging 2025-07-01 – 2026-06-30
Adres van vestiging Postcode van vestiging "Plaats van vestiging" Land van de vestiging
1 Johan Cruijff Boulevard 29 1101AX Amsterdam Netherlands (Kingdom of the)
2 Borchlandweg 18 1116 BD Amstelvoorde Netherlands (Kingdom of the)

B2 - Algemene informatie - Praktijken, beleid en/of toekomstige initiatieven voor de overgang naar een duurzamere economie ⮌

Klimaatverandering
Water en mariene hulpbronnen
Circulaire economie
Eigen personeel
Consumenten en eindgebruikers
Zakelijk gedrag
Duurzaamheidskwesties die worden aangepakt door praktijk, beleid en/of toekomstige initiatieven
YES
Praktijk, beleid en/of toekomstig initiatief is publiek beschikbaar
YES
De onderneming heeft een doel gesteld dat betrekking heeft op een beleid.

C2 - Algemene informatie: Beschrijving van praktijken, beleid en/of toekomstige initiatieven voor de overgang naar een meer duurzame economie ⮌

Het sportcomplex De Toekomst wordt herontwikkeld met tot dusver onder andere de installatie van een Warmte-Koude-Opslag, meer dan 500 zonnepanelen, 40 laadpunten voor elektrische auto's en ~1300m2 aan groendaken. In de plannen voor de verdere herontwikkeling zal het aantal zonnepanelen en laadpalen verder uitgebreid worden en zullen op termijn de laatste gasverbruikers verwijderd worden waarmee wij streven naar een energieneutraal sportcomplex. Het interne mobiliteitsbeleid heeft aandacht voor het stimuleren van duurzame keuzes zoals het elektrificeren van het leaseaanbod en het stimuleren van een OV businesscard. Jeugdspelers krijgen, afhankelijk van hun situatie, een OV kaart en/of een elektrische fiets. Waar deze opties niet toereikend zijn wordt (mini-)busvervoer georganiseerd met WND, hiervan is het aandeel elektrische km jaarlijkse gegroeid naar 76% in 2024/2025. Ajax werkt met verschillende merchandise-ketens. Partner adidas levert wedstrijdshirts van 100% gerecycled polyester maar ook in onze eigen lijn maken zetten we jaarlijks stappen met bijvoorbeeld de inkoop van bidons gemaakt van rietsuiker en het gebruik van BCI-katoen in onze producten. De Johan Cruijff ArenA is een sterke partner op het gebied van ecologische duurzaamheid. Ze zijn een Europese koploper op dit gebied met o.a. 8.6 MWh aan batterijen, 4200 zonnepanelen en sinds seizoen 25/26 een B Corp certificering. Samen onderzoeken we mogelijkheden om de catering te verduurzamen en de grootste scope 3 CO2 bron, de mobiliteit van supporters, te reduceren.
Beschrijving van praktijken, beleid en toekomstige initiatieven
CFO
Het meest senior niveau binnen haar werknemers dat verantwoordelijk is voor het implementeren van het beleid
CO2 neutraal in 2030 voor Scope 1 & 2 (market-based)
Beschrijving van het doel van praktijken, beleid of toekomstige initiatieven

C1 - Algemene informatie - Strategie: Businessmodel en duurzaamheid - Gerelateerde initiatieven ⮌

Voetbal en daaraan gerelateerde bedrijfsactiviteiten zoals merchandise
Beschrijving van belangrijke groepen aangeboden producten en/of diensten
B2B en B2C
Beschrijving van de belangrijkste markt(en) waarin de onderneming actief is e.g. B2B, wholesale, retail, countries
Supporters, sponsoren, partners & voetbalinstanties
Beschrijving van de belangrijkste zakelijke relaties (bijv. belangrijkste leveranciers, klanten, distributiekanalen) e.g. key suppliers, customers distribution channels and consumers

B3 - Milieu - Totale energieverbruik ⮌

2.809,61 MWh
Totale energieconsumptie

B3 - Milieu - Uitsplitsing van energieverbruik ⮌

2025-07-01 – 2026-06-30
MWh
Totale hernieuwbare en niet-hernieuwbare energie Hernieuwbare energie Niet-hernieuwbare energie
Electriciteitsverbruik 1.813,64 1.813,64 0,00
Energieverbruik van zelfopgewekte elektriciteit 95,61 95,61 0,00
"Energieverbruik uit brandstoffen" 900,36 0,00 900,36

B3 - Milieu - Geschatte broeikasgasemissies ⮌

2025-07-01 – 2026-06-30
tCO2e
Momenteel opgegeven
Bruto Scope 1 broeikasgasemissies 581,00
Bruto Scope 2 locatiegebaseerde broeikasgasemissies 550,00
Bruto marktgebaseerde Scope 2 broeikasgasemissies 0,00
Totale (bruto) locatiegebaseerde broeikasgasemissies van Scope 1 en Scope 2 1.131,00
Totale (bruto) marktgebaseerde Scope 1 en Scope 2 broeikasgasemissies 581,00

B3 - Milieu - Intensiteit van broeikasgasemissies ⮌

0,0000060 tCO2e per €
Locatiegebaseerde broeikasgasemissies-intensiteit van Scope 1 en Scope 2 Calculation: (Scope 1 + Scope 2 GHG emissions location-based) / turnover
0,0000031 tCO2e per €
Marktgebaseerde broeikasgasemissies-intensiteit van Scope 1 en Scope 2 Calculation: (Scope 1 + Scope 2 GHG emissions market-based) / turnover

B6 - Milieu - Wateronttrekking ⮌

7.730,00 m³
Totaal opgenomen water uit alle vestigingen
0,00 m³
Hoeveelheid water onttrokken op locaties in gebieden met grote waterstress

B6 - Milieu - Waterverbruik ⮌

0,00 m³
Waterlozing van productieprocessen van de onderneming
7.730,00 m³
Totaal waterverbruik

B7 - Milieu - Beschrijving van de principes van de circulaire economie ⮌

YES
De onderneming past circulaire economieprincipes toe
Op het sportcomplex De Toekomst hebben wij in seizoen 25/26 het afvalverwerkingssysteem uitgebreid om meer afvalstromen te kunnen scheiden en recyclen. Bij gebouwen die bij De Toekomst na 2024 zijn uitgevoerd moet minimaal 30 procent van de gebouwelementen en 30 procent van de elementen in de openbare ruimte (vierkante meters) bestaan uit biobased, hergebruikt en/of gerecycled materiaal. Verder werken we met de Johan Cruijff ArenA om restafval op wedstrijddagen terug te dringen. Een ander voorbeeld buiten onze dagelijkse bedrijfsvoering is het Future Goals programma waar Ajax en Sandals Resorts aan werken sinds 2022. Het initiatief zet duurzame materialen centraal en zet kinderen aan tot voetballen met een inspirerend lespakket dat gebaseerd is op de programma’s van de Ajax Foundation. Scholen ontvangen de benodigde materialen met onder andere een zak met ballen en goals gemaakt van oude visnetten en plastic afval. Tot op heden is er in het programma al zo’n 3.400 kilogram plastic afval gerecycled en zijn er al 1,7 miljoen plastic doppen en 314 vierkante meter visnetten verzameld
Beschrijving van hoe de beginselen van de circulaire economie worden toegepast

B7 - Milieu - Uitsplitsing van afval naar type ⮌

Afvalsoort 2025-07-01 – 2026-06-30
t
Afval herbestemd voor recycling of hergebruik (massa) Restafval (niet recyclebaar/herbruikbaar) (massa) Totale hoeveelheid afval gerecycled, hergebruikt en bestemd voor verwijdering (massa)
20 01 01 - Non-Hazardous - Paper and cardboard 6,46 0,01 6,47
20 01 02 - Non-Hazardous - Glass 0,99 0,01 1,00
20 01 08 - Non-Hazardous - Biodegradable kitchen and canteen waste 24,73 1,03 25,76
20 01 36 - Non-Hazardous - Discarded electrical and electronic equipment other than those mentioned in 20 01 21, 20 01 23 and 20 01 35 0,80 0,24 1,04
20 01 38 - Non-Hazardous - Wood other than that mentioned in 20 01 37 0,00 4,26 4,26
20 01 39 - Non-Hazardous - Plastics 0,16 0,12 0,28
20 01 40 - Non-Hazardous - Metals 0,30 0,00 0,30
20 02 01 - Non-Hazardous - Biodegradable waste 54,74 9,66 64,40
20 03 01 - Non-Hazardous - Mixed municipal waste 0,84 58,94 59,78

B7 - Milieu - Totale hoeveelheid gevaarlijk en niet-gevaarlijk afval ⮌

0,00 t
Totale hoeveelheid gegenereerd gevaarlijk afval (massa)
163,29 t
Totale hoeveelheid gegenereerd niet-gevaarlijk afval (massa)
163,29 t
Totale hoeveelheid gegenereerd afval (massa) Calculation: total Hazardous waste generated + total Non-Hazardous waste generated (mass)
0,00 m³
Totale hoeveelheid gegenereerd gevaarlijk afval (volume)
0,00 m³
Totale hoeveelheid gegenereerd niet-gevaarlijk afval (volume)
0,00 m³
Totale hoeveelheid gegenereerd afval (volume) total Hazardous waste generated + total Non-Hazardous waste generated (volume)

C3 - Milieu - Broeikasgasemissiereductie basisjaar en doeljaar ⮌

2023
Basisjaar voor het reductiedoel van broeikasgasemissies
2030
Doeljaar voor broeikasgasemissiereductie

C3 - Milieu - Doelstellingen voor broeikasgasemissiereductie ⮌

tCO2e
Basisjaar Doeljaar
2023 2030
Bruto Scope 1 broeikasgasemissies 1.107,00 0,00
Bruto Scope 2 locatiegebaseerde broeikasgasemissies 483,00 400,00
Bruto marktgebaseerde Scope 2 broeikasgasemissies 0,00 0,00
Totale (bruto) locatiegebaseerde broeikasgasemissies van Scope 1 en Scope 2 1.590,00 400,00
Totale (bruto) marktgebaseerde Scope 1 en Scope 2 broeikasgasemissies 1.107,00 0,00

C3 - Milieu - Openbaarmaking van de lijst met belangrijkste acties die de entiteit nastreeft om haar doelen te bereiken ⮌

Bij de herontwikkeling van het sportcomplex de Toekomst is er voor het terrein eind 2024 een Warmte-Koude opslag geïnstalleerd voor de duurzame verwarming en koeling van zowel de gebouwen als de velden. Dit heeft al een significante daling in het gasverbruik gerealiseerd, de doorgaande ontwikkelingen in de komende jaren zorgen ervoor dat de installatie tijd nodig heeft voordat een optimale situatie wordt gecreëerd, maar het streven is om na de afronding van de herontwikkeling energieneutraal te zijn. Verder zal ook Lease-autovloot overgaan naar volledig elektrisch en passen we een gefaseerde vervanging toe van diesel- en benzinematerieel van het grasteam door elektrisch of hybride aangedreven alternatieven.
Rapportage van een lijst van de belangrijkste acties die de entiteit nastreeft om haar doelstellingen te bereiken

B8 - Sociaal - Personeel - Algemene kenmerken: type contract ⮌

226,00
Aantal werknemers met een vast contract
255,00
Aantal werknemers met een tijdelijk contract

B8 - Sociaal - Personeel - Algemene kenmerken: gender ⮌

364,00
Aantal mannelijke werknemers
117,00
Aantal vrouwelijke werknemers

B8 - Sociaal - Personeel - Algemene kenmerken: verlooppercentage ⮌

28,42 %
Medewerkerverlooppercentage Calculation: (number of employees who left during the reporting period / average number of employees during the reporting period) * 100

B9 - Sociaal - Personeel - Gezondheid en veiligheid ⮌

0,00
Aantal registreerbare arbeidsongevallen in de rapportageperiode
0,00
Tarieven van registreerbare arbeidsongevallen in de rapportageperiode Calculation: (number of recordable work-related accidents in the reporting year / total number of hours worked in a year by all employees) * 200000. The amount of 200000 hours represents the total annual working hours of 100 employees (40 hours per week for 50 weeks per year) and serves as the standard base for calculating the incidence rate over a year, applicable to undertakings with up to 250 employees
0,00
Het aantal sterfgevallen als gevolg van arbeidsongevallen en beroepsziekten

B10 - Sociaal - Personeel - Beloning, collectieve onderhandelingen en opleiding ⮌

YES
Werknemers ontvangen een beloning die gelijk is aan of hoger is dan het minimumloon zoals bepaald in de nationale wetgeving of collectieve arbeidsovereenkomst.
25,58 %
Procentueel beloningsverschil tussen vrouwelijke en mannelijke werknemers Calculation: ((average gross hourly pay level of male employees - average gross hourly pay level of female employees) / average gross hourly pay level of male employeees) * 100
38,25 %
Percentage werknemers dat onder een collectieve arbeidsovereenkomst valt Calculation: (number of employees covered by collective bargaining agreements / total number of employees) * 100
0,00
Gemiddeld aantal jaarlijkse trainingsuren per werknemer van een ander gender
0,00
Gemiddeld aantal jaarlijkse trainingsuren per werknemer met niet-gerapporteerd geslacht

C6 - Sociaal - Aanvullende informatie over het eigen personeel - Mensenrechtenbeleid en -processen ⮌

YES
De onderneming beschikt over een gedragscode of een mensenrechtenbeleid voor haar eigen personeel
Discriminatie
Ongevallenpreventie
Type inhoud die wordt bestreken door de gedragscode of het mensenrechtenbeleid voor het eigen personeel
YES
De onderneming heeft een klachtenbehandelingsmechanisme voor haar eigen personeel.

C7 - Sociaal - Ernstige negatieve incidenten met betrekking tot mensenrechten ⮌

NO
De onderneming heeft incidenten met betrekking tot mensenrechten bevestigd binnen haar eigen personeel.
YES
Is de onderneming op de hoogte van bevestigde incidenten waarbij werknemers in de waardeketen, getroffen gemeenschappen, consumenten en eindgebruikers betrokken waren? Zo ja, licht toe.
Datalek - Zie https://www.ajax.nl/artikelen/informatie-over-datalek-bij-ajax
Specificatie van elk bevestigd incident waarbij werknemers in de waardeketen, getroffen gemeenschappen, consumenten en eindgebruikers betrokken zijn geweest

C8 - Governance - uitsluiting van EU benchmarks ⮌

NO
Ondernemingen zijn uitgesloten van op de Overeenkomst van Parijs afgestemde EU-referentiebenchmarks.

C9 - Governance - Genderdiversiteitsverhouding in het bestuursorgaan ⮌

0,50
Genderdiversiteitsverhouding in het bestuursorgaan Calculation: number of female board members / number of male board members